Vše o Aloe Vera

Obecné informace

Aloe vera je léčivá rostlina, která se po tisíciletí využívá po celém světě. Je oblíbená v domácím lékařství i v kosmetických produktech. Aloe patří do čeledi liliovitých. Poddruh Aloe vera se pěstuje pro léčebné a hydratační vlastnosti. Blahodárné látky pochází z průhledného polotekutého gelu uvnitř středu listů rostliny. Aloe vera využívá například tradiční čínská medicína, ale také medicína indická, japonská, ruská, jihoafrická či jamajská a mnoho dalších po celém světě.

Aktivní látky

Gel z Aloe vera je velmi bohatý na výživné látky a má adaptogenní vlastnosti, což znamená, že každý jedinec využívá látky, které potřebuje. Čistý přírodní gel z listů Aloe vera obsahuje více než 75 složek. Jsou to růžné vitaminy, minerály, aminokyseliny, cukry, enzymy, mastné kyseliny, lignin, saponiny, antrachinony a kyselina salycilová.

Účinky Aloe vera

  • Detoxikace a imunita - pití šťávy z Aloe vera vám může pomoci v mnoha ohledech. Jedním z významných účinků je vliv na detoxikaci organismu a posílení imunity, což vede k lepší obraně organismu proti infekcím.
  • Zklidňující účinky pro pokožku – lze využít k ošetření pleti se sklonem k akné a ekzémům, dále při odřeninách, lehkých popáleninách, spáleninách od slunce, k hojení oparů či zmírnění následků poštípání hmyzem.
  • Absorpční účinky - vysoké množství polysacharidů pomáhá zvýšit absorpci jiných současně užívaných doplňků stravy a vitaminů.
  • Díky své schopnosti hydratovat se využívá v krémech, šamponech, mýdlech, tělových mlécích.
  • Napomáhá udržovat v dobré kondici svaly, klouby, tkáně.
  • Pozitivně působí proti lupům.

Prevence

Je všeobecně známo, že je lepší investovat do prevence nežli následné léčby. Často kupujeme vitamíny a doplňky stravy, které jsou uměle vyrobené a lidskému tělu cizí. Aloe vera je produktem přírody a naše tělo jej přijímá s naprostou samozřejmostí.